Przedszkolak bezpieczny na wakacjach

1

W związku ze zbliżającym się okresem wakacji, 13 czerwca 2017 r. w Integracyjnym Przedszkolu Samorządowym nr 27 w Kielcach, w ramach akcji „Bezpieczne wakacje” odbyło się szkolenie dla dzieci w z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzone przez nauczycielkę wczesnej edukacji mgr Monikę Janiszewską ze Szkoły Podstawowej nr 58 w Krakowie. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy współudziale przedstawiciela Komisariatu Policji I w Kielcach, sierż. szt. Marcina Wzorka, który przybliżył dzieciom zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku. Przedstawił zasady bezpiecznego poruszania się na drodze, właściwego przechodzenia przez jezdnię, rozważnego korzystania z kąpielisk oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych osób. Dzieci dowiedziały się, że należy bezwzględnie zapinać pasy bezpieczeństwa, podróżować w samochodzie  w dostosowanym foteliku oraz jak należy zachować się kiedy zaatakuje nas pies. Funkcję koordynatora merytoryczno – dydaktycznego w/w akcji z ramienia Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie zapewniła dr Anna Szkolak-Stępień.