Kurs Kolonijny oraz wolontariat w SALTROMIE

KURS WYCHOWAWCY KOLONIJNEGO

Najbliższa edycja kursu rozpocznie się 15.03.2018 (czwartek) i będzie trwała do 18.03.2018 (niedziela). Szkolenie jest skierowane dla osób które ukończyły 18 rok życia i skończyły szkołę średnią. Podczas kursu zapewniamy zdobycie wiedzy z zakresu pracy opiekuńczo wychowawczej niezbędnej do pracy z dziećmi i młodzieżą na wyjazdach wakacyjnych i zimowych.

W trakcie zajęć kursanci zapoznają się z tajnikami z zakresu psychologii rozwojowej, bezpieczeństwa życia i zdrowia uczestników, turystyki i krajoznawstwa. Uczestnicy spotkają się także z przedstawicielami policji oraz sanepidu w celu omówienia zagadnień dotyczących praw i obowiązków wychowawców, odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz wymagań sanitarnych dotyczących wypoczynku dzieci i młodzieży. Przy każdej edycji kursów, największym zainteresowaniem cieszą się zajęcia z animacji ruchu oraz zajęcia świetlicowe, podczas których przyszli wychowawcy uczą się jak organizować dzieciom czas wolny niezależnie od pogody.

Program kursu wybiega poza planowe ramy: dodatkowo prowadzimy zajęcia, na których omawiamy autorskie programy wychowawcze wykorzystywane na przeprowadzanych przez Saltrom wyjazdach oraz przybliżamy sposób pracy salezjańskiego wychowawcy.

Na kurs można zapisać się osobiście w siedzibie Saltromu, e-mailowo lub telefonicznie.

Termin kursu:            15.03 – 18.03.2018.r.

Godziny:                     czwartek, piątek: 19.00, sobota: 09.00, niedziela: 10.00

Koszt:                         100 zł

Miejsce kursu:           SALTROM Salezjański Ruch Troski o Młodzież

Adres:                        ul. Różana 5, 30-305 Kraków

Więcej informacji:     www.saltrom.pl

Wolontariat

Saltrom Salezjański Ruch Troski o Młodzież z siedzibą przy ul. Różanej 5 w Krakowie

poszukuje wolontariuszy, którzy chcieliby dzielić się swoją wiedzą z uczniami ze szkoły podstawowej, gimnazjum i liceum. W Saltromie prowadzimy darmowe, indywidualne korepetycje dla dzieci i młodzieży potrzebujących pomocy w nauce. Jeśli chcesz pomóc innym i masz godzinę czasu w tygodniu, okienko w zajęciach, zapraszamy do zaangażowania się w projekt „Korepetycji za jeden uśmiech”. Jeśli jesteś zainteresowany zgłoś się na recepcję Saltromu i wypełnij kartę korepetytora, albo napisz do nas na adres korepetycje.saltrom@gmail.com. Otrzymasz od nas zaświadczenie oraz zdobędziesz doświadczenie. Zapraszamy !!!!