„O literaturze i roli czytania w życiu dziecka” – spotkanie z Grzegorzem Kasdepke

www-grzegorz-kasdepke

W ramach Festiwalu Conrada oraz 23. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie Biblioteka Główna zaprasza pracowników i studentów Instytutu Pedagogiki Przedszkolnej i Szkolnej Uniwersytetu Pedagogicznego na spotkanie autorskie:

23 października 2019 r.o godz. 10:00 w Audytorium im. W. Danka przy ul. Podchorążych 2

Spotkanie poprowadzi dr Anna Zadęcka – Cekiera (IPPISz)

Grzegorz Kasdepke to bez wątpienia najchętniej czytany polski autor książek dla dzieci. Niemal wszystkie z ponad jego czterdziestu tytułów uzyskały status bestsellera (m. in. „Kacperiada…”  czy  „Horror, czyli skąd się biorą dzieci”). Sympatię czytelników łączy z uznaniem krytyków, czego dowodem są najważniejsze nagrody, jakie zdobył za swoją twórczość dla najmłodszych (w tym: Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, dwukrotnie nagrodę Edukacja XXI, Nagrodę BETA, Nagrodę im. Kallimacha, Nagrodę Stowarzyszenia Autorów ZAiKS i inne). Jego książki weszły na listę lektur szkolnych, a Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” uznała „Detektywa Pozytywkę” za jedną z dziesięciu najlepszych książek dla dzieci minionej dekady.