SALTROM

SALTROM to Salezjański Ruch Troski o Młodzież, którego celem jest praca z dziećmi i młodzieżą. Stowarzyszenie prowadzone jest przez Salezjanów, pedagogów, wychowawców i wolontariuszy.  Saltrom jest miejscem, w którym także wolontariusze organizują różnego rodzaju  wydarzenia, akcje, spotkania.

Studentki naszego Instytutu Agnieszka Flasz i Martyna Symula kilka miesięcy temu rozpoczęły wolontariacką muzyczną współpracę z podopiecznymi Saltromu. Prowadziły tam zajęcia muzyczne, a finałem tejże współpracy były dwa koncerty połączone z Dniem Dziecka: 1 czerwca na oświęcimskiej scenie Oratorium Świętego Jana Bosko i 8 czerwca w podziemiach Kościoła św. Stanisława Kostki w Dębnikach.  Wystąpili w nich najmłodsi, a zarazem najwięksi artyści – dzieci. Małe gwiazdy w niezwykle wzruszający sposób udzieliły słuchaczom 9 lekcji życia. Język tych lekcji stanowiły teksty i dźwięki specjalnie dobranego na ten dzień repertuaru. Dzieci z Saltromu okazały się mieć śpiewające dusze, a współpraca z nimi była czasem wspaniałym, pełnym wyjątkowych chwil i wzruszeń.

Mamy nadzieję, że nasze wspólne działanie pozwoliło przełamać małym gwiazdom wszelką nieśmiałość. Chciałybyśmy w przyszłości także współpracować z tą wspaniałą grupą rozśpiewanych artystów i jeszcze nie raz dać im szansę kształtowania pięknych talentów i pokazywania ich innym (Martyna i Agnieszka).