Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu Pedagogicznego

Smyczkowa Orkiestra Kameralna Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie powstała w 2005 roku z inicjatywy prof. dr. hab. Adama Korzeniowskiego i dr Romualdy Ławrowskiej.

W latach 2005-2009 zespół występował pod kierunkiem Małgorzaty Langer-Król, następnie Olgi Piwowar.

Od stycznia 2011 r. orkiestra występuje pod batutą Małgorzaty Tęczyńskiej – Kęski. Od tego czasu zespół znacznie powiększył się i liczy obecnie ponad czterdziestu muzyków, co przyczyniło się do przekształcenia zespołu w Orkiestrę Symfoniczną Uniwersytetu Pedagogicznego (od 2014 roku). Nastąpił doceniony przez krytykę wzrost poziomu artystycznego, a w programach koncertów pojawiły się wymagające precyzji dzieła Mozarta, Griega, Góreckiego, Kilara, Bartoka czy Piazzolli. Zróżnicowany repertuar Orkiestry obejmuje obecnie nie tylko muzykę klasyczną ale również rozrywkową a podczas koncertów usłyszeć możemy słynne dzieła muzyki filmowej jak i aranżacje dokonane przez polskich kompozytorów.

Orkiestra występowała na festiwalu CANÇÓ MEDITERRÀNIA w Hiszpanii we wrześniu 2011 roku, na Balkan Folk Festival w sierpniu 2012 r. oraz Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr i Chórów w Paryżu we wrześniu 2013 r.

Orkiestra Symfoniczna Uniwersytetu Pedagogicznego propaguje muzykę polską i bierze aktywny udział w życiu uczelni oraz Krakowa.

Orkiestra 4 Orkiestra 3 Orkiestra 2 Orkiestra Orkiestra 5 Orkiestra 6 Orkiestra 7 Orkiestra 10 Orkiestra 9 Orkiestra