1. Data urodzenia: 12.10 1953 r.

2. Miejsce urodzenia: Sulejówek (województwo mazowieckie).

3. Ukończone szkoły: Szkoła Podstawowa w Sulejówku w roku 1968, Technikum Chemiczne w Mińsku - Mazowieckim w roku 1973, Wyższa Szkoła Rolniczo - Pedagogiczna w Siedlcach w roku 1978 (magister chemii).

4. Praca magisterska: promotor - docent  A. Suszko - Purzycka "Przeprowadzenie dwubromopochodnej cynchoniny w dehydrozasadę w reakcji eliminacji"

5. Praca doktorska: Uniwersytet Łódzki, rok 1990, promotor prof. Zygmunt Kozłowski "Kinetyka chemiczna, statyka i kataliza w dydaktyce chemii" (pierwszy w Polsce doktorat z dydaktyki chemii).

6. Miejsce i charakter pracy: od 1978 roku (bezpośrednio po ukończeniu studiów) w Wyższej Szkole  Rolniczo - Pedagogicznej w Siedlcach, następnie przekształconej w Akademię Podlaską, a potem w Uniwersytet Przyrodniczo - Humanistyczny jako pracownik naukowo - dydaktyczny (asystent, starszy asystent, adiunkt), a od 1999 roku pracownik dydaktyczny - starszy wykładowca.

7. Rodzaj realizowanych zajęć dydaktycznych: wykłady i ćwiczenia z dydaktyki chemii oraz dydaktyki przyrody, a także z chemii ogólnej na studiach stacjonarnych i studiach podyplomowych.

8. Działalność organizacyjna: opiekun roku, opiekun praktyk: pedagogicznych, wychowawczych, zawodowych, egzaminator i członek Komisji Rekrutacyjnej, członek Senackiej Komisji Dyscyplinarnej ds. Studentów,  Rektorskiej Komisji ds. Jakości Kształcenia, Wydziałowej Komisji ds. Programów Studiów Chemicznych, kierownik Pracowni Dydaktyki Chemii, prodziekan Wydziału Chemiczno - Matematycznego (1993- 1996), kierownik Podyplomowych Studiów Kształcenia Nauczycieli Chemii / Matematyki (od 2010).

9. Działalność w zakresie kształcenia i współpracy z nauczycielami: członek zespołu dydaktyki chemii Centralnego Ośrodka Metodycznego Studiów Nauczycielskich przy AP w Krakowie (1996- 2001), wykładowca konferencji, warsztatów i kursów kształcenia nauczycieli organizowanych przez WOM w Siedlcach, Centrum Kształcenia Rolnictwa w Brwinowie, Podlaski Instytut Rozwoju Szkoły, Wyższą Szkołę Umiejętności i Zarządzania w Rykach oraz Akademię Podlaską/ UP-H w Siedlcach   (studia podyplomowe dokształcające nauczycieli chemii, a także przygotowujące nauczycieli do nauczania przyrody), udział w egzaminach kwalifikacyjnych dla nauczycieli,  współpraca z nauczycielami chemii siedleckich szkół w zakresie doskonalenia metod nauczania i środków dydaktycznych, współautor projektu unijnego "Praktyki pedagogiczne - kompetentnie, twórczo, przyjemnie" realizowanego przez UP-H w Siedlcach w partnerstwie z Miastem Siedlce w ramach programu Kapitał Ludzki, poddziałanie 3.3.2 "Przygotowanie wybranych szkól do realizacji przez studentów przygotowywanych do wykonywania zawodu nauczyciela" i jego realizator w charakterze koordynatora kierunkowego (od 2010 roku).

10.  Tematyka badawcza: Problematyka teorii i praktyki kształtowania postaw uczniów i studentów wobec chemii, metod i technik kształcenia stymulujących aktywność studentów na zajęciach z dydaktyki chemii (mikronauczanie), określenia czynników mających wpływ na proces nabywania przez nich umiejętności wykonywania zawodu nauczyciela chemii, badanie efektywności procesu kształcenia chemicznego.

11. Dorobek dydaktyczny i naukowy: promotor około 30 prac magisterskich z dydaktyki chemii, promotor około 50 prac dyplomowych z dydaktyki przyrody, około 80 publikacji i doniesień prezentowanych na Krajowych i Międzynarodowych Konferencjach oraz Szkołach Problemów Dydaktyki Chemii, Zeszytach Naukowych WSP Kraków, WSR - P Siedlce, czasopiśmie "Chemia w Szkole", Acta Universitatis Lodziensis Folia Chimica.

12. Inne zainteresowania: psychologia, poezja.