Mgr inż. Henryk Regulski – urodził się w 1903 roku w Petersburgu (Leningrad). Po uzyskaniu świadectwa dojrzałości w Gimnazjum imienia Adama Mickiewicza w Warszawie, wstąpił na Wydział Chemiczny Politechniki Lwowskiej, który ukończył w 1927 roku. Jako student został asystentem przy Katedrze Fizyki Politechniki Lwowskiej, gdzie po ukończeniu studiów pracował na stanowisku starszego asystenta, a później adiunkta. W tym czasie wykonał prace „O powstaniu azotu cynku w łuku elektrycznym” oraz „O reakcjach chemicznych w łuku elektrycznym”, które referował na Zjazdach Fizyków Polskich w roku 1930 i 1934. Od września 1934 roku przeniósł się do Warszawy i tu – na stanowisku adiunkta przy Katedrze Technologii Szkoły Głównej Handlowej – pracował do wybuchu II wojny światowej. Po zamknięciu szkół przez okupanta – służył dalej młodzieży na kompletach tajnego nauczania, organizowanych przez II Państwowe Gimnazjum i Liceum imienia T. Czackiego oraz XII Państwowe Gimnazjum i Liceum im. M. Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Wybuch powstania i wysiedlenie przerwały tę pracę. W grudniu 1944 roku rozpoczął pracę wykładowcy technologii w Szkole Głównej Handlowej, działającej jako część tajnych Kursów Akademickich w Częstochowie. W okresie 1945-1951 pracował w Łodzi jako nauczyciel w I Państwowym Gimnazjum i Liceum im. M. Kopernika, pełniąc jednocześnie funkcję kierownika Ogniska Metodycznego Chemii przy Kuratorium Okręgu Szkolnego Łódzkiego. W tym czasie uczestniczył w opracowaniu programu chemii dla szkół ogólnokształcących oraz recenzował podręczniki do tego przedmiotu. Nie rozstawał się przy tym z wyższą uczelnią, gdyż od 1946 roku prowadził wykłady technologii w Oddziale Łódzkim Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. W powstałej z tego Oddziału – Wyższej Szkole Ekonomicznej prowadził w latach 1950-1958 wykłady technologii ogólnej oraz technologii przemysłu włókienniczego. W latach 1953-1958 pełnił funkcję dziekana Wydziału Przemysłu Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Łodzi, a później prodziekana tego Wydziału. Od chwili połączenia tej uczelni z Uniwersytetem Łódzkim w roku 1961 objął kierownictwo Zakładu Technologii na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu oraz kierownictwo Studium Zaocznego tego Wydziału, w tym czasie wydał książkę pod tytułem „Technologia ogólna. Skrypt dla wydziału Finansowego Sekcji statystycznej i sekcji Rachunkowości Wyższych szkół Ekonomicznych”. Od roku 1956 do 1982 był redaktorem naczelnym „Chemii w Szkole”. W czasopiśmie tym zamieścił wiele artykułów popularnonaukowych z dziedziny chemii i technologii chemicznej oraz artykułów z zakresu metodyki nauczania chemii. Profesor Henryk Regulski odznaczony był Złotym Krzyżem Zasługi oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, uhonorowano go też Medalem Komisji Edukacji Narodowej. Z rąk Ministra Szkolnictwa Wyższego otrzymał Nagrodę Państwową III stopnia.
Zmarł w dniu 11 kwietnia 1986 roku.

Tytuły artykułów napisanych dla czasopisma „Chemia w szkole”:
„Sól kamienna jako surowiec chemiczny” 1957/1
„Masa atomowa i ciężar atomowy”, „Nowe kierunki w hutnictwie żelaza” 1958/1