Profesor Andrzej Burewicz, do czasu przejścia na emeryturę w 2007 r., był kierownikiem Zakładu Dydaktyki Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Za swoją działalność naukową i organizacyjną został wyróżniony dwukrotnie nagrodami Ministra II i III stopnia, wielokrotnie nagrodami Rektora, odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi w 1984 roku i Medalem Komisji Edukacji Narodowej w 1989 roku oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w 1998 roku, został także laureatem medalu im. Harabaszewskiego w 2001 roku.
Profesor Andrzej Burewicz odbył staże naukowe w State University of Kansas (1972/73), State University of New York at Stony Brook (1984/85), Jordania University of Jordan Amman (1989), Waterloo University (1989), York University (1991), Okland University Michigan (1995, 1999).W okresie wieloletniej działalności dydaktycznej na uczelni prowadził zajęcia z chemii nieorganicznej, chemii fizycznej i dydaktyki chemii, wykłady z dydaktyki chemii dla studentów stacjonarnych, zaocznych i podyplomowego Studium dla Nauczycieli. W latach 1985-1990 pełnił funkcję prodziekana Wydziału Chemii UAM. Aktualnie prowadzi wykłady z dydaktyki chemii dla studentów i nauczycieli, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Był kierownikiem 55 prac magisterskich i promotorem 7 prac doktorskich. Profesor Andrzej Burewicz realizuje proces dydaktyczno- wychowawczy, który obejmuje warsztaty komputerowe dla nauczycieli przedmiotów przyrodniczych oraz liczne spotkania z nauczycielami chemii z całej Polski, jak również ich uczelniami.
Profesor Andrzej Burewicz od 1991 roku przez trzy kolejne kadencje, sprawował funkcję przewodniczącego Zarządu Sekcji Dydaktycznej Polskiego Towarzystwa Chemicznego. W tym czasie dokonał organizacji pięciu Szkół Problemów Dydaktyki Chemii i nadał im rangę międzynarodową oraz ośmiu Konferencji dydaktyków Chemii, których rezultatem było wydanie materiałów zjazdowych w formie obszernych monografii. W tym samym czasie pełnił on funkcję przewodniczącego Zespołu Chemii Centralnego Ośrodka Metodycznego Studiów Nauczycielskich przy WSP w Krakowie, doprowadził do wydania przez ten Zespół podręcznika akademickiego Dydaktyka Chemii ( praca zbiorowa członków COMSN), który uzyskał wyróżnienie na Targach Książki. W zakładzie kierowanym przez prof. Andrzeja Burewicza pomyślnie zakończono pierwszą w Polsce pracę habilitacyjną z dziedziny dydaktyki chemii, której kolokwium habilitacyjne miało miejsce w 1997 roku.
Dorobek naukowy profesora Andrzeja Burewicza obejmuje 123 publikacje naukowe w postaci książek, skryptów i artykułów w czasopismach polskich i zagranicznych, jak również 147 wykładów, referatów i komunikatów wygłoszonych na konferencjach krajowych i międzynarodowych. W dorobku Andrzeja Burewicza znajdują się: podręczniki obudowane zestawami środków dydaktycznych, podręczniki audiowizualne oraz podręczniki multimedialne, m.in. pierwszy w Polsce podręcznik multimedialny „Chemia z elementami ekologii” oraz multimedialny podręcznik akademicki „Dydaktyka ochrony środowiska”. W zespole kierowanym przez profesora powstały zestawy wideoprogramów do wspomagania nauczania chemii w gimnazjum (85 wideoprogramów-8 kaset magnetowidowych) oraz liceum (50 wideoprogramów-5 kaset magnetowidowych) o strukturze zgodnej z nowoczesnymi standardami oraz pakiety programów multimedialnych i internetowych wizualizowanych z pomocą animacji, symulacji, dynamicznych modeli stereoskopowych. Wszystkie te środki uzyskały status zalecanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do użytku szkolnego. Profesor Andrzej Burewicz jest przewodniczącym Komisji Nauk Chemicznych Polskiej Akademii Nauk (oddział w Poznaniu), rzeczoznawcą Ministra Edukacji Narodowej do oceny podręczników i środków dydaktycznych do nauczania chemii, przewodniczącym Rady Programowej Uniwersyteckiego Studia Filmowego, przewodniczącym Komisji Rektorskiej d/s kształcenia nauczycieli, współredaktorem kilku czasopism ( Chemia w szkole, Komputer i Edukacja, Komputer w Szkole).